Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 11, 2021 in Sport i fitness |

Ćwiczenia na brzuch i uda szybkie efekty

Jeśli spędziłeś jakikolwiek czas na siłowni, wiesz, że aby uzyskać wyniki, trzeba włożyć w pracę. Ale jeśli chodzi o mięśnie brzucha i ud, większość ludzi nie może poświęcić czasu lub energii, która jest potrzebna, aby zobaczyć wyniki.

To dlatego ćwiczenia brzucha mogą być tak frustrujące. Jeśli ćwiczysz swoje abs codziennie, ale nie widzisz wyników, możesz czuć się jak rezygnacja.

Ale ćwiczenia brzucha nie są niemożliwe. W rzeczywistości istnieje garść ćwiczeń, które można zrobić w domu, że cel swój abs w tym samym czasie, że ton uda.

Jeśli chcesz stonować te mięśnie brzucha, masz trochę pracy do zrobienia. Ale zanim wyruszysz na swoje dążenie do sześciu-pack abs, jest jedna rzecz, którą powinieneś wiedzieć:

Budowanie abs wymaga czasu i wysiłku, a wyniki nie przyjdą z dnia na dzień.

Ale nie rozpaczaj. Z prawej diety i ćwiczeń planów, można dostać ’em w końcu, zwłaszcza jeśli się ćwiczenia i utrata masy ciała regularną część swojej rutyny.

Mięśnie brzucha są najbardziej zewnętrznymi warstwami Twojego brzucha, więc technicznie nazywa się je mięśniami prostymi brzucha (rectus abdominis). Są one odpowiedzialne za podtrzymywanie kręgosłupa i utrzymywanie tułowia w pozycji pionowej.

Mięsień prosty brzucha składa się z dwóch mięśni: mięśnia poprzecznego brzucha oraz mięśnia skośnego wewnętrznego i zewnętrznego.

Mięśnie skośne wewnętrzne to dwa mięśnie, które biegną pionowo wzdłuż każdej strony mięśnia poprzecznego brzucha.

Mięśnie skośne zewnętrzne biegną ukośnie w poprzek brzucha.

Wszystkie ćwiczenia na brzuch są ukierunkowane na jeden lub więcej z tych mięśni, choć większość skupia się na jednym z nich.

Ćwiczenia na brzuch i uda szybkie efekty, przykłady

  • Brzuszki
  • Brzuszki z jednoczesnym podciąganiem nóg
  • Plank – deska
  • Pompki
  • Wymachy nóg
  • Wykroki
  • Przysiady
  • Przydiady rosyjskie (pupa jak najbliżej podłogi)
  • Leżenie na boku i podnoszenie nóg ( nożyce )
  • Leżenie na płasko i robienie nogami nożyc w powietrzu.

Ćwiczenia to prosty i skuteczny sposób na kontrolowanie wagi. Ale jeśli nie wiesz, co robisz, mogą być niebezpieczne.

Po pierwsze, pozwól, że podam Ci kilka ogólnych wskazówek. Po pierwsze, nie ćwicz, kiedy jesteś głodny. To nie zwiększa prawdopodobieństwa, że schudniesz, ale zwiększa prawdopodobieństwo, że zjesz za dużo. Po drugie, zjedz coś po treningu. Jest to szczególnie ważne, jeśli Twoje ćwiczenia są energiczne. Potrzebujesz kalorii.

Po trzecie, nie ćwicz, gdy jesteś bardzo zmęczona. To utrudni Ci schudnięcie, a co ważniejsze, sprawi, że Twój trening będzie bardziej niebezpieczny. Jeśli ćwiczysz, gdy jesteś zmęczony, będziesz miał tendencję do wykonywania ćwiczeń cięższych niż zwykle. To spowoduje nadmierne obciążenie mięśni, a nawet ich naderwanie.

I wreszcie, nie ćwicz, gdy jesteś chory. Nie ćwicz, gdy jesteś chory, kropka. Kiedy jesteś chory, twoje ciało walczy z infekcją, a normalne ćwiczenia pogorszą sprawę.

Teraz pozwól, że podam kilka konkretnych wskazówek. Po pierwsze, nie ćwicz, jeśli jesteś chory. American College of Sports Medicine zaleca, aby nie ćwiczyć, jeśli jesteś chory, nawet jeśli czujesz się dobrze.

Po drugie, unikaj ćwiczeń na pusty żołądek. Ćwiczenia zwiększają metabolizm, więc zwykle powodują chęć zjedzenia więcej. Jeśli ćwiczenia są energiczne, jeszcze ważniejsze jest, aby zjeść coś po treningu, a następnie zjeść wystarczająco dużo.

Po trzecie, unikaj energicznych ćwiczeń, gdy jesteś zmęczony. Jeśli nie możesz ćwiczyć bez zmęczenia, nie ćwicz wcale, dopóki nie poczujesz się wypoczęty.

Wreszcie, nie należy ćwiczyć, gdy jest się w ciąży. Ćwiczenia są bezpieczne dla kobiet w ciąży, ale przez pierwszy miesiąc należy poczekać, aż brzuch będzie trzykrotnie większy od wzrostu. Potem możesz ćwiczyć tak często, jak chcesz.