Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 13, 2019 in Takie tam |

Atrakcje, które czekają na Ciebie w Pieninach

Jeśli planujesz wycieczkę w Pieniny, to na pewno ucieszy Cię fakt, że liczba atrakcji jaka na Ciebie czeka jest wprost ogromna! W tym artykule postaram się doradzić, gdzie zobaczycie najciekawsze atrakcje.

Trzy Korony – najwyższy górski masyw w Pieninach i jeden z najlepszych punktów widokowych. Panorama na dolinę Dunajca zapiera dech w piersiach. Idealne miejsce na Selfie oraz ambitniejsze zdjęcia.

Rezerwat Krajobrazowy Biała Woda – Pieniny oferują mnóstwo miejsc wartych zwiedzenia, ale ten rezerwat zrobi na Was ogromne wrażenie. Flora tego miejsca jest naprawdę wyjątkowa i unikalna. Doliną prowadzi żółty szlak turystyczny.

Kościół pw. Św. Marcina w Grywałdzie – po pięknych widokach, czas na równie piękną architekturę sakralną. Drewniany, gotycki kościół wzniesiony w II poł. XV wieku. Według legendy, w czasach kiedy na naszych ziemiach wyznawani byli Perun i Weles, stała w tym miejscu pogańska gontyna.

Wybierając się w Pieniny najważniejsze, żebyśmy otworzyli się na przyrodę. Świeże, górskie powietrze, zapierające dech w piersiach widoki, na pewno skutecznie wypędzą z Was zanieczyszczenia, które nękają w miastach.

Więcej o Pieninach dowiesz się stąd: https://tamideblog.pl/w-polsce/pieniny/