Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 13, 2020 in Uroda |

Efektywna pielęgnacja włosów – jak wzmocnić cebulki włosów

Pielęgnacja włosów dopasowana indywidualnie do ich potrzeb, potrafi wpłynąć na ogólne samopoczucie oraz pewność siebie. Dbanie o włosy to dla niektórych osób jest ogromną przyjemnością i na poznawanie nowych technik oraz metod poświęcają dużo swojego wolnego czasu. Takie zagwozdki jak wzmocnienie skrętu lub jak wzmocnić cebulki włosów blog temu poświęcony pozwoli rozwiązać. Największe znaczenie dla wyglądu włosów mają jednocześnie stosowane produkty kosmetyczne, jak i spożywane jedzenie.

Kosmetyki

Wzmacnianie cebulek włosowych nie polega na stosowaniu oznaczonego w ten sposób szamponu. Szampony mają za zadanie przede wszystkim oczyścić skórę głowy i włosy ze wszystkich zanieczyszczeń po całym dniu. Wybieranie szamponu kierując się obietnicami producenta o zmniejszeniu wypadania włosów, może prowadzić do niezadowolenia, ponieważ z pewnością ich nie spełnią. Najlepszą metodą jest używanie lekkiego szamponu wmasowując go w skórę głowy, a następnie spłukując delikatnie pianę na długości włosów. Po spłukaniu szamponu warto używać odżywki lub maski odżywiające i nawilżające. Aby wzmocnić cebulki włosów najlepiej jest stosować tak zwane wcierki do skóry głowy. Wcierki mogą być zarówno wykonane samodzielnie z produktów dostępnych w domu, jak i gotowe zakupione w drogeriach. Ważne, aby wcierki zostały odpowiednio wmasowane w skórę głowy, dlatego dobrze jest zaopatrzyć się w niewielką strzykawkę. Tak przygotowaną wcierkę należy wmasowywać w skórę głowy przez kilka minut wraz z wykonywaniem delikatnego masażu.

Dieta

Ogromne znaczenie dla włosów mają produkty spożywcze dostarczane z codziennymi posiłkami. Dieta pozbawiona podstawowych składników odżywczych przyczyni się do osłabienia cebulek włosowych i tym samym zwiększenia ich wypadania. Aby włosy były mocne i lśniące, dieta musi być zbilansowana w prawidłowy sposób dostarczając wszystkich potrzebnych witamin, mikro oraz makroskładników, a także kwasów omega w odpowiednich proporcjach, jakie są potrzebne każdemu człowiekowi do funkcjonowania.