Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 21, 2020 in Uroda |

Etapy pielęgnacji twarzy – oczyszczający żel do mycia twarzy

Promienna i nawilżona skóra na twarzy to jeden z ważniejszych atutów w wyglądzie, o który warto zadbać. Odpowiednio dopasowana i ułożona pielęgnacja to podstawa dbania o skórę. Równie ważne jest także dbanie o właściwą i prawidłowo zbilansowaną dietę. Spożywane każdego dnia produkty spożywcze mają ogromny wpływ na wygląd całego ciała i stan skóry na twarzy. Najlepszym sposobem na piękną cerę jest zadbanie zarówno o codzienny jadłospis, jak i wieloetapową rutynę pielęgnacyjną.

Pielęgnacja

Najważniejszym etapem pielęgnacji twarzy jest bardzo dokładne oczyszczanie skóry. Codzienny makijaż pozostawiony na skórze na noc, może spowodować nieestetyczne wypryski lub zmiany trądzikowe. Dlatego należy przyłożyć szczególną uwagę do tego etapu. Oczyszczający żel do mycia twarzy nie powinien być zbyt silny, a także nie powinien zawierać żadnych drobinek. Drobinki zawarte w żelach do mycia skóry na twarzy mają za zadanie wykonać mechaniczny peeling. Codzienne używanie peelingów mechanicznych, może przyczynić się do zwiększenia niedoskonałości ma twarzy. Znacznie lepszym wyborem są peelingi enzymatyczne, które przy regularnym użytkowaniu przyczynią się do delikatnego złuszczenia naskórka o tym samym rozpromienienia cery. Równie istotny jest także etap odżywiania oraz nawilżania. Serum odżywiające powinno być stosowane przed nałożeniem kremu nawilżającego, dzięki czemu ich działanie zostanie wzmocnione. Raz na kilka dni warto zastosować silniejsze odżywianie oraz nawilżanie, poprzez nałożenie na twarz maseczki nawilżającej.

Dieta

Stan ogólny i wygląd skóry w dużej mierze zależy od codziennego jadłospisu. Zbyt duże ilości produktów przetworzonych, tłuszczu oraz substancji podrażniających, może przyczynić się do pogorszenia wyglądu i stanu cery. Dieta powinna być zbilansowana w przemyślany sposób, tak aby dostarczać wszystkich potrzebnych składników odżywczych. Warto także zadbać o to, żeby dieta była anty zapalna, dzięki czemu będzie łagodzić i likwidować wszystkie niedoskonałości.