Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 18, 2021 in Uroda |

Push Pull Legs – hit czy kit?

Trening Push Pull Legs – hit czy kit?

Treningi według wyżej wymienionej nazwy są coraz bardziej popularne. Dzięki nim możliwy jest rozwój całego ciała. Śmiało można stwierdzić, iż jest to hit. Dzięki temu treningowi można zminimalizować ryzyko kontuzji, zaoszczędzić czas i zauważyć przyrost masy mięśniowej. Każdy może ćwiczyć w ten sposób, niezależnie od etapu zaawansowania. Ten trening z powodzeniem można wykonać samodzielnie, w domu. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do lektury.

Podstawowe informacje

Trening Push Pull Legs, polega na odpowiednim rozplanowaniu ćwiczeń. Każdy z trzech podstawowych dni treningu, oznacza ćwiczenia na inne partie ciała. Pierwszy dzień to ruch odpychający. W tym dniu ćwiczenia mają rozwijać klatkę piersiową, mięśnie naramienne oraz trójgłowe ramion. Drugi dzień treningu oznacza ruch przyciągania. To czas na ćwiczenia rozwijające grzbiet, mięśnie dwugłowe ramion oraz bicepsy. Ostatni dzień treningu, to dzień dla nóg. W tym czasie należy wykonać ćwiczenia na łydki, uda oraz pośladki.
Warto pamiętać o tym, iż niezmiennie rozgrzewka przed treningiem jest bardzo ważna. Ma za zadanie przygotować ciało i organizm to treningu. Dzięki temu można uniknąć kontuzji, co jest bardzo ważne. Prawidłowo przeprowadzona rozgrzewka powinna trwać około dziesięć minut, a trening nie powinien zająć więcej niż czterdzieści minut.
Przykładowe ćwiczenia w poszczególnych dniach to:

  1. Push – wyciskanie sztangielek na płaskiej ławce, klasyczne pompki, odwodzenie ramion w bok przy użyciu hantli, pompki na ławce w podporze tyłem.
  2. Ruch przyciągania – podciąganie na drążku, podciąganie sztangi pod brodę, wzniosy ramion do boku w opadzie tułowia w pozycji siedzącej.
  3. Legs – Wykroki w miejscu, martwy ciąg, wspięcia na palcach w pozycji stojącej, przysiad z hantlami lub sztangą.

Treningi tego rodzaju nie tylko rzeźbią ciało i poprawiają wygląd sylwetki, ale także działają korzystnie na wydolność organizmu. Pogrupowanie ćwiczeń zgodnie z rodzajem ruchu sprawia, że trening jest bezpieczny, a także niezwykle skuteczny.