Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 18, 2021 in Takie tam |

Wspólny czas z dzieckiem – budujcie silną więź dzięki zabawie

Zabawa z dzieckiem – sposób na budowanie silnej więzi

Chociaż sposoby wychowania zmieniają się, wielu rodziców staje się bardziej świadomych. To dobry krok w stronę bardziej pewnego siebie i szczęśliwego społeczeństwa. Wychowanie wiąże się z wieloma ważnymi kwestiami, a jedną z nich jest wspólne spędzanie czasu. Jak dzieci lubią to robić? Oczywiście najlepszy czas to ten, który można poświęcić na zabawę. Szukasz niebanalnych sposobów na spędzanie rodzinnego czasu ze swoją pociechą? W kolejnym akapicie znajdziesz kilka prostych sposobów.

Kilka sposobów na fajną zabawę

Oto lista, która pomoże Ci w ciekawym spędzaniu czasu z dzieckiem:

  1. Tęcza – dzieci wprost ją uwielbiają. Nie trzeba czekać na deszcz, aby móc ją podziwiać. Jak zrobić tęczę? To bardzo proste! Należy wlać wodę do naczynia, włożyć lusterko opierając je o jedną ze ścian naczynia, nakierować włączoną latarkę na część lusterka zanurzoną w wodzie i manewrować światłem. Tęcza pojawi się w kilka chwil.
  2. Wspólne tworzenie – to dobry sposób na ciekawą zabawę nie tylko dla dziecka, ale również dla rodzica. Wiele rzeczy można stworzyć samodzielnie: zabawki i ozdoby to dobre propozycje.
  3. Malowanie na folii – wystarczą dwa krzesła i kawałek folii. Ustaw krzesła w odpowiedniej odległości od siebie i nawiń na nie folię, która będzie Waszym płótnem. Można użyć rąk lub pędzli do malowania, najważniejsza jest dobra zabawa i wspólna radość. Wasze dzieło może stać się pamiątką lub ozdobą. Warto zachować je na później.
  4. Trochę sportu – dzieci lubią wykonywać ciekawe zadania i podejmować trudności. Stwórzcie razem tor przeszkód, a później postarajcie się go pokonać. Pamiętaj jednak, aby dbać o bezpieczeństwo swojej pociechy. Przeszkody mogą być różne. Poduszki i koce to tylko niektóre z wielu dostępnych opcji.

Podsumowanie

Więzy rodzinne powinny być silne. Spędzaj czas z Twoim dzieckiem, aby wyrosło na pewnego siebie człowieka, który wie, że miłość i rodzina są ważne. Wspólne zabawy to wiele radości i możliwość budowania więzi.