Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 24, 2020 in Uroda |

Woda a mycie włosów

Zdecydowana większość ludzi nie ma pojęcia jaką wodę mają w kranie, a czego oczekiwać po wiedzy dotyczącej mycia włosów twardą wodą. To z kolei ma zły wpływ na nasze włosy. Za takim rodzajem wody idą kolejne konsekwencje, szczególnie jeżeli chodzi o kobiety, bo to one głównie dbają o swoje włosy. Twarda woda sprawia, że trzeba inwestować w kosmetyki, które przywrócą blask naszym włosom. Prześledźmy sobie pokrótce jak wygląda sprawa twardej wody i włosów mytych taką wodą i odpowiedzmy sobie na pytanie jak zmiękczyć wodę do mycia włosów?

Twarda woda – zło dla Twoich włosów

We wstępie wspomnieliśmy o wadach twardej wody. Jeżeli nie wiesz jak sprawdzić rodzaj Twojej wody, to po prostu zagotuj ją w czajniku. Jeżeli znajdziesz tam kamień, to nie ma wątpliwości, to twarda woda. Jej wpływ to przede wszystkim puszenie się włosów, są sztywne co sprawia, że musimy zastosować dodatkowe odżywki. Ponadto powoduje wypadanie włosów, a tego jako kobieta na pewno nie przeżyjesz, bo nie po to o nie dbasz, by za jakiś czas miałyby Ci wypaść. Możesz się odżywiać trochę lepiej, zażywać witamin, jednak to nie zrekompensuje Ci straconych włosów, jak i ich piękna. Warto używać wody demineralizowanej, która będzie zdecydowanie lepsza dla włosów i w dodatku warto zastosować płukankę z octu jabłkowego; doda sprężystości Twoim włosom.

Dobrym rozwiązaniem jest zakup filtra wody prysznicowej, który można kupić za mniej więcej 50,60 zł. Taki filtr redukuje chlor, oraz przede wszystkim zawiera KDF, który redukuje działanie magnezu i wapnia, które są odpowiedzialne za powstawanie twardej wody.

Jeżeli chcesz rozwiązanie, które sprawi, że w całym domu zawita do Ciebie miękka woda, a konkretnie zmiękczacz wody, którego koszt to ok. 2 tys. zł. Nie jest to co prawda najtańsze rozwiązanie, jednak przede wszystkim skuteczne.

Wydaje się, że jesteśmy skazani, szczególnie w większych miastach na twardą wodę, jednak technologia i w tym zakresie sprawiła, że możemy mieć miękką wodę, a dla Pań, które szczególnie dbają o swoją skórę może mieć to zbawienny wpływ.