Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 1, 2020 in Uroda |

Makijaż oczu

Każda kobieta czuje się atrakcyjna w odpowiednim makijażu. Perfekcyjnie dobrane kolory, współgrające z typem urody, dodają pewności siebie i kierują uwagę na atuty. Podstawy makijażu dla początkujących nie muszą być skomplikowane. Nie potrzeba też wielu kosmetyków, aby prezentować się zjawiskowo.
Wiele pań, zastanawia się, jak nakładać cienie do oczu, żeby podkreślić barwę tęczówki. Do malowania oczu potrzebna będzie znajomość głównych barw z palety i dobranie pasującego koloru. Nie bez znaczenia jest też rodzaj kosmetyku. Na rynku sprzedażowym znajdziemy cienie matowe, połyskujące lub brokatowe.

Jakie cienie dla brunetki, a jakie dla blondynki?

Panie o ciemnej karnacji i niebieskich oczach dobrze wyglądają w nasyconych brązach, odcieniach czerwieni i złota. Mogą sobie też pozwolić na połyskujące i brokatowe cienie na wielkie wyjścia. W cieniach matowych, prasowanych i o neutralnych barwach brunetki nie wypadają dobrze, ponieważ taki rodzaj cieni nie podkreśla ich urody.
Rudowłose panie mogą wybrać wszelkie odcienie złota, głębokiego brązu i zieleni khaki. Sposób, na to jak nakładać cienie do oczu dla rudowłosych kobiet, może polegać na zasadzie kontrastu. Zielonookie kobiety o rudych włosach mogą nakładać cienie z chłodnej palety niebieskich barw. Przy zielonych oczach lepiej jest unikać zieleni na powiekach w tym samym toni, co tęczówka.
Blondynki o jasnych włosach i ciepłej cerze dobrze wypadają w brązach, złocie, miedziach i wszelkich brokatowych cieniach, podkreślających piegi i karmelową karnację skóry.

W ramach eksperymentu, można poćwiczyć nakładanie cieni na powieki i ułatwić sobie wybór odpowiedniej barwy. W tym celu malujemy dwie powieki na różne kolory, wykańczając całość tuszem do rzęs. Wówczas możemy zobaczyć, w których kolorach wypadamy najkorzystniej.
Jeśli nie wiemy, jak nakładać cienie do oczu i nie mamy wprawy, musimy zastosować zasadę minimalizmu. Kosmetyk aplikujemy ostrożnie. Na początek powinny być to cienie w neutralnych, jasnych barwach, bez brokatu i połysku satyny. Sprawdzą się natomiast cienie tradycyjne, prasowane, nakładane przy pomocy syntetycznego, puszystego pędzla.

Ładny makijaż stanowi część wizerunku kobiety. Dzięki niemu można ukryć mankamenty i zaakcentować atuty urody.