Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 30, 2021 in Uroda |

Czym jest henna?

Naturalność i roślinne składniki zaczynają coraz mocniej dominować w kosmetyce. Nie tylko w kremach, balsamach i produktach do makijażu, ale również w kwestii farbowania włosów! Istnieje wiele ziół o właściwościach koloryzujących, jednak najbardziej popularna jest zdecydowanie henna. Zanim zdecydujesz się na zmianę koloru włosów właśnie przy jej użyciu, poznaj najważniejsze informacje na jej temat.

Co to jest henna?

Henną nazywany jest barwnik pozyskiwany z liści i pędów rośliny, jaką jest lawsonia bezbronna. Występuje ona m.in. w Indiach, stąd kojarzona jest mocno z pielęgnacją ajurwedyjską. Substancja ta ma szerokie zastosowanie w kosmetyce, zwłaszcza jeśli chodzi o barwienie włosów oraz rzęs i brwi.

W przeciwieństwie do tradycyjnych, chemicznych farb, henna nie niszczy włosów – wręcz przeciwnie, nadaje im zdrowego blasku, zmiękcza i odżywia, a jej działanie koloryzujące w niczym nie ustępuje sklepowym farbom. Wiele kobiet praktykuje nakładanie henny na włosy z uwagi na jej właściwości pogrubiające pasma. Barwnik henny wtapia się w łuskę włosa, sprawiając, że staje się on grubszy i mocniejszy.

Jaka jest trwałość henny?

Kolor uzyskany na włosach przy użyciu henny utrzymuje się na włosach od 4 do 8 tygodni. Zależy to jednak od rodzaju włosów oraz jakości i przygotowania henny. Z uwagi na fakt, że jest to środek całkowicie naturalny, można stosować go regularnie bez obaw o jakiekolwiek zniszczenia. Pierwsze nakładanie henny na włosy powinno być poprzedzone wykonaniem próby uczuleniowej na niewielkim fragmencie skóry. Jeżeli nie wystąpi żadna reakcja alergiczna można z powodzeniem zastąpić henną każdą kupną farbę.

Hennę można dostać w drogeriach – wielu różnych producentów używa tej nazwy, jednak nie każdy produkt jest prawdziwą henną. Niektóre są nią tylko z nazwy, inne zawierają w składzie jej niewielki procent. Ta w stu procentach naturalna henna to taka, którą samodzielnie przygotujemy w domu. Kupujemy zmielone ziele lawsonii, a następnie zgodnie ze wskazówkami od sprzedawcy zalewamy wodą i przygotowujemy mieszankę.

Henna to świetna alternatywa dla zwykłej farby. Nie tylko koloryzuje, ale też pielęgnuje i odżywia. Wszystko to czyni z niej farbę idealną.