Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 21, 2021 in Sport i fitness |

Dlaczego ćwiczenia 3 razy w tygodniu efekty zapewnią?

Każdy, kto chce zmienić swoje ciało i sposób odżywiania już na początku tych zmian pyta, kiedy widoczne będą pierwsze efekty. Tymczasem częściej nie chodzi o ilość treningów, a ich, jakość. Dobrze wykonane ćwiczenia 3 razy w tygodniu efekty przyniosą szybciej. Intensywne i prawidłowe treningi w połączeniu ze zdrowym odżywianiem przyniosą efekty dużo szybciej.

Co zrobić, aby ćwiczenia 3 razy w tygodniu efekty przyniosły

Jeżeli chcemy uzyskać efekty konieczna jest powtarzalność w wykonywaniu treningu. Konkretne efekty przyniosą regularnie wykonywane ćwiczenia. Dodatkowo trenując 3 razy w tygodniu należy zadbać ujemny bilans kaloryczny przy jednoczesnym stosowaniu zdrowego odżywiania (jedzenie jak najmniej przetworzone, oparte o warzywa, owoce i chude mięso).

Kiedy wykonywać treningi?

Najlepiej wykonywać trening, w co drugi dzień, czyli np. trening w poniedziałki, środy i piątki lub wtorki, czwartki i soboty. Oczywiście można dobrać dni treningowe tak, aby pasowały do naszego trybu życia. Jeżeli chcemy trenować dzień po dniu, to rodzaj ćwiczeń powinien być odmienny od tych wykonywanych wcześniej. Natomiast dla lepszej regeneracji układu nerwowego jak i stymulacji organizmu odpowiednie będzie jednak rozłożenie treningów na równo. Profesjonaliści dla wysmuklenia ciała kobiet oraz do budowy masy mięśniowej zalecają treningi siłowe. 3 treningi siłowe w tygodniu przy jednoczesnym zdrowym odżywianiu (z eliminacją cukru łącznie) sprawdzą się w budowaniu masy mięśniowej poprzez stymulację mięśni oraz regenerację.

Jak wykonywać trening?

Jeżeli celem treningów jest utrata wagi to najlepszym wyjściem będą dwa treningi siłowe i jeden interwałowy. Taki rozkład ćwiczeń pozwoli spalać sporo kalorii, a jednocześnie utrzymać masę mięśniową i poprawić kondycję. Przeplatanie treningów zapewni redukcję i zapobiegnie utracie masy mięśniowej, która wspomaga redukcję. To właśnie mięśnie spalają kalorie. Jeżeli ktoś nie chce wykonywać treningów siłowych to musi się liczyć ze zrzucaniem tłuszczu, jednak nie ukształtuje się sylwetki i skuteczność odchudzania będzie mniejsza. Trening 3 razy w tygodniu musi charakteryzować się odpowiednią intensywnością i czasem wykonywania (co najmniej 30 minut). Przy zachowaniu regularności ćwiczeń i przestrzeganiu zasad zdrowego odżywiania zmiany zauważalne są już po pierwszym miesiącu ćwiczeń. Widoczna i zadowalająca zmiana to jednak okres 3-6 miesięcy. Zbyt często wykonywany trening może nawet spowodować zatrzymanie efektu ćwiczeń. Dla uzyskania odpowiednich rezultatów konieczna jest regeneracja organizmu. Warto pamiętać, aby po intensywnym wysiłku sięgać po posiłek pełen białka.