Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 12, 2022 in Uroda |

Kiedy warto wybrać franczyzę?

Kiedy warto wybrać franczyzę?

Jeśli marzysz o własnym biznesie, inwestycja we franczyzę (na przykład taką, jaką oferuje agencja https://gpoland.com.pl/) może pomóc Ci osiągnąć całkiem dochodowe przedsięwzięcie. Takiej decyzji nie podejmuje się jednak lekko. Prowadzenie jednostki franczyzowej bowiem wiąże się niewątpliwie z inwestowaniem cennego czasu i pieniędzy. Nie każdy jest na to gotowy. Poza tym Twoje nowe przedsięwzięcie biznesowe z pewnością będzie wymagało Twojej pełnej i niczym nie rozproszonej uwagi. Musisz być też gotowy na to, że przez dobrych kilka miesięcy możesz nie osiągnąć żadnych przychodów. Biznes to ryzyko.

Na szczęście franczyza minimalizuje ryzyko i niesie ze sobą wiele korzyści. Jej posiadanie nie wymaga praktycznie żadnego doświadczenia ani wiedzy. Poza tym podejmująć franczyzę masz niewątpliwie większe szanse na wygenerowanie zysku. Okazuje się bowiem, że według licznych badań, około 90 procent franczyzobiorców deklaruje, że po dwóch latach działalności osiągają zyskowny handel.

Wejście we współpracę franczyzową jest także znacznie łatwiejsze z finansowego punktu widzenia. Dlaczego? Ponieważ banki są o wiele bardziej skłonne zatwierdzić pożyczkę biznesową, jeśli rozpoczynasz działalność we franczyzie niż w niezależnej firmie. Dzieje się to dlatego, że współpraca franczyzowa ma udokumentowaną już historię sukcesu.

Decydując się na franczyzę nie musisz też wymyślać biznesplanu. Ba! Nie trzeba nawet dumać nad nazwą firmy, jej logo czy hasłem przewodnim. Wszystko otrzymujesz podane na tacy. I skuteczne, bo już sprawdzone i dochodowe. Aż ponad 50 procent franczyzobiorców decyduje się na prowadzenie działalności w oparciu o ustalony model biznesowy, ponieważ nie mieli oryginalnego pomysłu na biznes. Przeważnie nie chcą oni tworzyć sztucznej konkurencji nowym biznesem dla już sprawdzonych. Dlatego wybierają i wolą dołączyć do znanej już i cenionej marki.

Franczyza otwiera Ci praktycznie cały wachlarz możliwości zawodowych bez konieczności zdobywania przez Ciebie jakichkolwiek nowych kwalifikacji. Nauczysz się wszystkiego w trakcie prowadzenia biznesu! To idealna opcja, jeśli szukasz zmiany kariery w późniejszym okresie życia i nie czujesz, że powrót do szkoły czy na uniwersytet jest dla ciebie odpowiednim wyborem.