Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 2, 2021 in Sport i fitness |

Jak trzeba ćwiczyć, żeby schudnąć 10kg?

Trenerzy jak i dietetycy zalecają, aby tracić na wadze około 1 kg tygodniowo. Oczywiście istnieją sposoby i możliwości dla osób zdeterminowanych, aby stracić 10 kg jak najszybciej. Podstawą jest dieta, odpowiednio dopasowana do indywidualnego człowieka. Dieta zadba o zbilansowane posiłki, które zapewnią odpowiednią podaż białka, tłuszczy i węglowodanów. Właściwe odżywianie pozwoli na forsowne ćwiczenia. Dla szybkiej utraty wagi polecane są przede wszystkim ćwiczenia cardio.

Jakie ćwiczenia pozwolą schudnąć 10 kg?

Dla utraty wagi zaleca się ćwiczyć głównie cardio, które powinny być utrzymane w jednostajnym tempie, ale przez dłuższy czas. Dopiero po pewnym okresie czasu, organizm wykorzystuje zgromadzoną tkankę tłuszczową jako paliwo. Gdy zaczynamy ją tracić, to chudniemy. Na początku powinny wystarczyć treningi dwa lub trzy razy w tygodniu. Jest to ilość, która sprawi, że schudniemy, ale nie przetrenujemy się. Wśród aktywności cardio najlepiej jest wybierać taki ruch jak:

  • jazda na rowerze,
  • bieganie,
  • jazda na rolkach,
  • pływanie,
  • ćwiczenia na orbitreku lub
  • ćwiczenia fitness typu cardio.

Czy szybka utrata wagi jest możliwa?

Według lekarzy i dietetyków szybka utrata wagi nie jest bezpieczna dla zdrowia, ale osoby dorosłe, które się na to zdecydują, mogą stracić nawet 10 kg w miesiąc. W tym celu muszą jednak działać skutecznie. Do utraty 10 kg potrzebna będzie głównie dyscyplina, gdyż przy chęci utraty takiej wagi nie ma miejsca na odstępstwa od diety czy ćwiczeń. Gdy chcemy stracić 10 kg, musimy zrezygnować z fast foodów, słodyczy z marketów, chipsów, paluszków, słonych przekąsek. Szybkiej utracie wagi posłuży dieta niskowęglowodanowa.

Jak i ile trzeba ćwiczyć żeby schudnąć 10 kg

Ile trzeba ćwiczyć, aby ujrzeć na wadze minus 10 kg? Przede wszystkim systematycznie. Radzi się, aby do codziennego rozkładu dnia dołączyć poranny jogging, który podkręca metabolizm i wpływa na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Oprócz codziennego biegania warto korzystać z treningów rzeźbiących ciało, aby utrata wagi nie zafundowała nam obwisłej skóry. Nie trzeba korzystać z ofert klubów fitness, wystarczy domowy trening, który wykorzystuje plany treningowe trenerów personalnych udostępnione w internecie. Z kolei dla osób zabieganych zalecana jest tabata lub trening interwałowy, które umożliwiają w krótkim okresie czasie przyśpieszyć metabolizm i spalić sporą ilość kalorii. Chcąc schudnąć 10 kg, trzeba ćwiczyć tyle razy w tygodniu, jak dalece pozwala organizm. Zdrowa i zbilansowana redukcja wagi powinna zająć 10 – 20 tygodni. Natomiast dla intensywnie ćwiczących i zdeterminowanych osób efekt taki może być osiągnięty nawet w 1 miesiąc. Już każdy wie ile trzeba ćwiczyć żeby schudnąć 10 kg.