Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 29, 2023 in Takie tam |

Wpływ komfortu w łóżku na nasze samopoczucie

Sen jest bardzo ważną częścią codziennego życia. W łóżku spędzamy średnio 1/3 każdej doby! W związku z tym komfortowe urządzenie sypialni ma duże znaczenie dla dobrego samopoczucia. Jak wygodne łóżko może wpłynąć na jakość życia?

Komfortowe łóżko, a sen

Na komfort w łóżku składa się kilka podstawowych elementów:

– wygodny materac – materac należy dopasować do indywidualnych potrzeb użytkownika. Tylko wówczas, gdy jego twardość i stopień elastyczności zostaną dobrane pod kątem wagi i upodobań, sen będzie przyjemny, głęboki i efektywny.

– ergonomiczna poduszka – kształt i elastyczność poduszki wpływają na zdrowie kręgosłupa szyjnego. Dyskomfort w tej części ciała może znacznie pogarszać jakość snu.

pościel wysokiej jakości – pościel powinna być wykonana z materiałów, które są przyjemne w dotyku zapewniają należytą wentylację.

Wysoka jakość wyposażenia sypialnianego i dopasowanie poszczególnych elementów do potrzeb użytkownika wpływają na szybkość zasypiania, jakość snu i skłonność do wybudzania się. Dodatkowo, są to czynniki determinujące zdrowie kręgosłupa i wpływające na prawdopodobieństwo pojawienia się ewentualnych napięć mięśniowych.

Regeneracja w wygodnym łóżku

W wygodnym łóżku, na dobrze dobranym materacu, organizm zapada w głęboki i nieprzerwany sen. Już samo to wpływa na to, w jakim stopniu komórki i tkanki są w stanie się zregenerować. Poza tym, odpowiednia twardość materaca w połączeniu z optymalnym stopniem amortyzacji i elastyczności, determinują kwestię tego, czy mięśnie faktycznie są w stanie się rozluźnić. Jeśli przez 8 godzin w ciągu doby, jakiekolwiek partie mięśniowe pozostają nieustannie napięte, nie tylko destrukcyjnie wpływa to na układ ruchu, ale również utrudnia efektywny wypoczynek.

Wygodne łóżko w sypialni małżeńskiej

Wygodne łóżko jest niezwykle ważne w każdej sypialni. Szczególne znaczenie ma jednak w sypialni małżeńskiej. Kupienie idealnego materaca to duże wyzwanie dla każdej pary. Wynika to z tego, że z reguły preferencje partnerów się od siebie różnią. Dodatkowo, z reguły każda z osób ma inną wagę.

Niezwykle istotne jest więc kierowanie się tym, aby materac cechował się wysokim stopniem elastyczności punktowej. Jest to parametr, który wpływa na to, że partnerzy nie odczuwają wzajemnie swoich ruchów, a dzięki temu śpią spokojnie i się nie budzą. W przypadku dużej różnicy wagi, można posiłkować się zakupem materaca nawierzchniowego. Ewentualne dysproporcje może skorygować też dobrze dopasowana poduszka.

Zakup idealnego łóżka i dobrze dopasowanych do niego akcesoriów sypialnianych to nie lada wyzwanie. Warto postawić na sprawdzone rozwiązania i produkty renomowanych firm z ugruntowaną pozycją na rynku.

Artykuł sponsorowany.